Prečo Róbert Pico ani Igor MLatovič nechcú nič zmeniť.

Autor: Vasilij Marevskij | 22.4.2017 o 20:10 | (upravené 22.4.2017 o 20:56) Karma článku: 4,82 | Prečítané:  1082x

Od posledných parlamentných volieb sa zamýšľam, prečo sa na našej politickej scéne neudialo nič, čo by nasmerovalo naše malé Slovensko na správnu cestu. Dlhých 28 rokov po tzv. Nežnej revolúcii sme v tom istom marazme,aký sme ...

Od posledných parlamentných volieb sa zamýšľam, prečo sa na našej politickej scéne neudialo nič, čo by nasmerovalo naše malé Slovensko na správnu cestu. Dlhých 28 rokov po tzv. Nežnej revolúcii sme v tom istom marazme,aký sme kritizovali v totalitnom režime.Chceli sme zmenu, ktoré prišla. Okrem možnosti sa slobodne pohybovať po svete sme nič nedokázali zmeniť k lepšiemu. Mám pocit, že možnosť slobodne cestovať a tým pádom utekať zo Slovenska nám bola priam nanútená. Nepáči sa ti, utekaj. Rovnako sa správali komunisti k odporcom ich režimu. Ak mali príbuzných v zahraničí, dali im možnosť odísť a nepodrývať autoritu totalitnému systému.

Pred pár rokmi sa na politickej scéne objavil zjav. MLatovič. Fajn chlapík, nedáva si pred ústa servítku.Ján SlotaR pochopil, že s ním bojovať nemôže. Radšej ušiel z televíznej debaty. Pravda sa nedá umlčať...Vlastne dá,ale iba na istý čas. Prišiel však moment, kedy hviezda MLatoviča zhasla. Zhasla rovnako, ako zhasla hviezda mladého komunistu, ktorý urobil nevídaný stranícky prevrat v dcérskej spoločnosti KSČ....v SDĽ. Rovnako zhasol aj Róbert Pico. Odvrátil sa od starých komunistov.Bol plný ideálov. Som presvedčený, že to myslel vážne. Chcel zmenu.

Obaja v jednom bode zastali a prestali bojovať. Pochopili, že nič nezmôžu. MLatovič pochopil, že istá ponuka, ktorú mu tlmočil blízky priateľ, a on nereagoval adekvátne, bola dostatočne dobre zdokumentovaná a starostlivo uložená. Pico zistil, že otec jeho manželky správne nasmeroval kroky potencionálneho manžela svojej milovanej dcéry. Pochopil, že jeho cesta na politické výslnie nebola dielom jeho inteligencie a šarmu.

Nájsť paralelu v ich konaní je veľmi jednoduché. Spoločným menovateľom je vyššia moc. Nie počasie, alebo prírodný úkaz. Ten menovateľ je oveľa desivejší. Obludný totalitný režim im obom nedovolil presadiť svoje ideály. Pica zastavili v zmenách, ktoré chcel robiť, jeho stvoritelia. Komunisti, ktorí rozhodli, že bude Nežná revolúcia a majetok nás všetkých dobrovoľne odovzdáme Paščákovcom, PóKovcom, FiKom...ale nie nadlho. Bude u nich iba v úschove. Ak majetok budú potrebovať, zoberú si ho späť. Pekne z úročený a korupciou zveľadený. V prípade že ho nebudú chcieť dobrovoľne vrátiť, je možné, že ich v relatívne mladom veku postihne infarkt. Zbohatlíci dostali od svojich tútorov dobrú školu. Vycítili MLatovičovu slabosť. Peniaze. Ponúkli, súhlasil, neoznámil. Kamera bežala. A zhasol aj Mlatovič.

Dnes sa mi už nechce písať. Ale rozhodol som sa, že budem. Neskôr. Budem písať o advokátoch,agentoch, podnikateľoch a politikoch, ktorý na našom malom Slovensku zastupujú záujmy iných krajín,cudzích finančných skupín a spoločenstiev...pripúšťam,aj nevedomky tak niektorí robia. Máme dva tábory. Nastal čas zastaviť oba. Verím, že zhasnú ako Pico a MLatovič. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Potvrdil smrť stoviek Rusov pri útoku amerických vojsk v Sýrii. Teraz je mŕtvy

Maxim Borodin ako číslo vo vražednej štatistike.

EKONOMIKA

Pre GDPR menia pracovné zmluvy, e-shopy obchodné podmienky

Pri nákupe v e-shope pribudne nové políčko.


Už ste čítali?